Co będziemy brać pod uwagę przy wyborze naszych partnerów:
1.
Potencjalna grupa młodzieży do zaktywizowania, czy na terenie gminy funkcjonują zorganizowane grupy młodzieżowe zarówno formalne jak i nieformalne.
2.
Liczba mieszkańców gminy, preferowane będą gminy do 50 tysięcy mieszkańców.
3.
Kulturotwórczy potencjał gminy, dzięki któremu możliwe będzie zorganizowanie ciekawych i wartościowych projektów, odpowiadających na potrzeby lokalnej społeczności:
Podmioty – fundacje, stowarzyszenia, ośrodki i domy kultury, szkoły, biblioteki, podmioty gospodarcze z sektora kultury, sztuki i edukacji, związki młodzieżowe, etc.
Ludzie – liderzy społeczni, nauczyciele, lokalni twórcy, osoby zrzeszone wokół grup nieformalnych, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i fundacji, instytucji, etc.
Miejsca – które mogą dać początek ciekawym praktykom edukacyjnym i kulturalnym, zarówno te historyczne jak i rekreacyjne, elementy architektury, zabytki, miejsca spotkań, mała architektura, pustostany, etc.
Zasoby przyrodnicze – które podobnie jak miejsca mogą inspirować do tworzenia wartościowych i mądrych projektów społecznych, edukacyjnych i kulturalnych: parki, las, rzeki, jeziora, etc.