Myślenie wizualne i kreatywność w pracy z młodzieżą.

Czy pozwalać bazgrać na marginesie zeszytów? Czy czytanie komiksów i książek obrazkowych się liczy? Czym jest myślenie pytajne a czym myślenie wizualne? Na te i inne pytanie poszukamy odpowiedzi podczas warsztatów skierowanych do osób pracujących z młodzieżą.

Podczas spotkania będziemy rozmawiać, tworzyć i wymieniać się pomysłami. Przetestujemy i przedyskutujemy różne formy kreatywnych działań. Dowiemy się jak i po co tworzyć ziny, jak zorganizować „nocowankę” w szkole lub domu kultury, do czego mogą przydać się notatki wizualne, jak zainspirować się sztuką współczesną i połączyć ją z tematami projektów realizowanych w różnych instytucjach. 

Prowadząca:
MAGDALENA KREIS 

Twórczyni, kuratorka, edukatorka, animatorka. Od ponad 12 lat tworzy autorskie działania w obszarze sztuki współczesnej i dizajnu, których celem jest angażowanie publiczności w różnym wieku. Są wśród nich projekty wystawiennicze, aktywności warsztatowe, programy towarzyszące wystawom i publikacje edukacyjne. Współpracuje z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi w Polsce i za granicą. Od 2019 roku, współtworzy niezależną inicjatywę wystawienniczą NOWY ZŁOTY, zlokalizowaną w kiosku na jednym z wrocławskich osiedli. W ostatnim czasie pracowała m.in. nad wystawą rodziną „W kratkę” w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, zestawem edukacyjnym „Barwy Wspólne” stworzonym przez Narodowe Centrum Kultury oraz programem turnusów dla dzieci w naturze pod hasłem „Laboratorium Przygody”.

więcej: www.magdalenakreis.pl

Miejsce: 
Strzegomskie Centrum Kultury
Data: 20.10.2023 r.
Godziny: 10:00-16:00
Liczba uczestników: 20
Czas trwania: 6h

Scroll to Top
Skip to content