Zajmujesz się kulturą? Działasz lokalnie? Uczysz w szkole lub pracujesz z młodzieżą? Działasz w sektorze organizacji pozarządowych? Po prostu masz pomysł na inicjatywę cenną dla Twojej społeczności i chcesz ją realizować z młodzieżą? Jeśli tak, zapraszamy do Bardzo Młodej Kultury!
Sprawdź gdzie będziemy w 2023 roku i zapisz się >>>

1 spotkanie
Diagnoza potrzeb czyli co i jak planować, by zainteresować lokalną młodzież

Analiza środowiska społecznego jest niezbędna do stworzenia skutecznego projektu inicjatywy. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak przeprowadzić diagnozę potrzeb i zasobów lokalnych po to, by każdy projekt wychodził naprzeciw oczekiwaniom młodych osób, a także rozpoczną pierwsze prace merytoryczne pod okiem specjalistki. Warsztat poprowadzi Maria Zięba – diagnostka w programie „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne”.

2 spotkanie
Od potrzeb do pomysłu na działanie

3 spotkanie
Od pomysłu do realizacji

Celem warsztatów jest przygotowanie liderów lokalnych do realizacji projektów społecznych i ich ewaluacji. Podczas warsztatów uczestnicy poznają metodę Design Thinking, czyli proces projektowania rozwiązań, który opiera się na głębokim poznaniu potrzeb odbiorcy. Korzystając z proponowanej metody, stworzą koncepcje własnego projektu. Ewa Suchożebrska i Aleksandra Bolek – specjalistki z pracowni „Beyond Lab” Fundacji Emma odpowiedzą na pytania i ewentualne wątpliwości, a także w sposób aktywny będą wspierać merytorycznie powstawanie wniosków o dotacje, także po zakończeniu warsztatów.

Grafika przedstawiająca różne logotypy związane z projektem Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku.
Scroll to Top
Skip to content