Trwają pierwsze szkolenia uczestników programu

Rozpoczęliśmy szkolenia w ramach cyklu Laboratorium Lidera. Biorą w nich udział osoby zainteresowane otrzymaniem dotacji na przeprowadzenie autorskiej inicjatywy kulturalnej w swoim regionie.

Pierwsze spotkanie to okazja do nawiązania nowych relacji i wymiany doświadczeń między działaczami. Na początku w każdej z siedzib tegorocznych partnerów programu z uczestnikami pracuje Maria Zięba – specjalistka w dziedzinie projektowania oraz zarządzania kulturą. Ekspertka przedstawia uczestnikom szereg narzędzi do wykonania diagnozy, która jest kluczowym krokiem w procesie planowania, a następnie realizacji inicjatyw. To właśnie pogłębiona diagnoza pozwala na zbadanie i zrozumienie kontekstu, w którym ma zostać zrealizowany projekt. Umożliwia identyfikację rzeczywistych potrzeb społeczności, a także ocenę istniejących zasobów, możliwości i ograniczeń.

Dzięki zdobytej wiedzy uczestnicy będą mogli opracować spójny i dobrze przemyślany plan działania, który ma większe szanse na osiągnięcie zamierzonych rezultatów.

Dziewczęta podczas szkolenia słuchają i notują przy stole pełnym gadżetów związanych z projektem Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku.
Scroll to Top
Skip to content