Jaworski Ośrodek Kultury

Jaworski Ośrodek Kultury prowadzi szeroko zakrojoną działalność o charakterze kulturotwórczo – edukacyjnym. Jest kreatorem życia kulturalnego na terenie powiatu. Oprócz imprez teatralnych o zasięgu regionalnym i ponadregionalnym np. Teatroman – Tydzień Talentów, Biesiady Literackie rozwija się tu prężnie amatorski ruch teatralny.

JOK prowadzi również działalność impresaryjną. Na jaworskich deskach występują najznakomitsi artyści sceny teatralnej, kabaretowej oraz muzycznej: Adriana Biedrzyńska, Anna Seniuk, Hanna Śleszyńska, kabaret Neonówka, kabaret Hrabi, kabaret łowcy .B, kabaret Moralnego Niepokoju, zespół Raz Dwa Trzy, SDM, Martyna Jakubowicz, Michał Bajor a także artyści sceny operowej.

Sala teatralna stanowi również widownię dla odbywających się wszelkiego rodzaju uroczystości i akademii związanych z obchodami rocznic uroczystości miejskich i państwowych.

Europejskie Centrum Młodzieżowe Euroregionu Nysa jest oddziałem JOK.

jok.jawor.pl

Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury
w Stroniu Śląskim

Umiejscowione w dawnym dworcu kolejowym o ciekawej architekturze, stanowi centrum lokalnej społeczności i dobry punkt wypadowy dla turystów. Organizowane w CETiK wydarzenia powinny spodobać się zarówno mieszkańcom miasta, jak i przyjezdnym.

Warto wspomnieć, że regularnie mają tu początek różnego rodzaju rowerowe i piesze rajdy, maratony i wycieczki, zatem zwolennicy aktywności fizycznej znajdą coś dla siebie.

W zakresie działań kulturalnych  CETiK na uwagę zasługują regularnie organizowane warsztaty teatralne, tańca nowoczesnego i orientalnego, a także wernisaże i wydarzenia promujące współpracę i wymianę kulturową z czeskimi sąsiadami. Poza tym zajęcia aktywizujące dla seniorów, warsztaty muzyczne i baletowe dla dzieci, a nawet modna od pewnego czasu Zumba!

Turyści docenią znajdującą się w tym samym miejscu informację turystyczną, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje na przykład o lokalnych szlakach górskich.

cetik.stronie.pl

Centrum Edukacyjno Turystyczno - Sportowe w Krośnicach

Centrum Edukacyjno- Turystyczno-Sportowe w Krośnicach to instytucja kulturalna, która od wielu lat pełni ważną rolę w życiu społecznym miasta i okolic. Zajmuje się organizacją i koordynacją różnorodnych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i artystycznych dla mieszkańców całej Gminy Krośnice.

CETS organizuje liczne imprezy i spotkania o różnej tematyce. Wśród nich znajdują się koncerty, warsztaty artystyczne, projekcje filmowe, konkursy i wiele innych. Wszystkie te wydarzenia mają na celu propagowanie kultury, sztuki i edukacji wśród mieszkańców. W ramach CETS-u funkcjonują aż trzy Kluby Seniora, których spotkania wypełnione są różnego rodzaju warsztatami, spotkaniami, a nawet wspólnymi wyjazdami. Wspomniane warsztaty w ramach spotkań seniorów okazały się zalążkiem warsztatów dla młodzieży i dorosłych, które funkcjonują do dzisiaj i cieszą się olbrzymim zainteresowaniem.

Centrum organizuje szereg wydarzeń  o charakterze kulturalnym takim jak Gminne Święto Plonów, Święto Sadów, Otwarcie Sezonu Krośnickiej Kolei Wąskotorowej, koncerty z okazji Dnia Kobiet, Dni Dziecka, festyny jak również koncerty znanych zespołów czy kabaretów. W ramach CETS-u funkcjonują również dwie filie bibliotek – w Bukowicach i Krośnicach.

facebook.com/cets.krosnice

Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie

Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie zajmuje się zaspokajaniem potrzeb i aspiracji kulturalnych mieszkańców Gminy Ścinawa poprzez tworzenie i upowszechnianie różnych dziedzin kultury oraz sztuki profesjonalnej oraz amatorskiej.

Centrum realizuje również zadania w dziedzinie rozpowszechniania kultury, sztuki, wiedzy, nauki, wychowania, edukacji, sportu, rekreacji i turystyki, których celem jest pobudzanie społeczności gminy do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturowym i współtworzenia jego wartości. Centrum promuje także Miasto i Gminę Ścinawa na terenie kraju i za jego granicami.

W zakres działań CTiK w Ścinawie należą m.in.: – organizowanie imprez okolicznościowych, środowiskowych, rocznicowych, narodowych, jak również konkursów, przeglądów, festiwali, wydarzeń artystycznych promujących Miasto i Gminę Ścinawa. Zespół CTiK tworzą młodzi ludzie, którzy posiadają wiele umiejętności i różnorodną wiedzę, dzięki czemu wydarzenia organizowane są na wysokim poziomie.

ctik.scinawa.pl

Scroll to Top
Skip to content